Мафія

Мафія

Мафія — командна психологічна рольова гра. Класика багатолюдних вечірок, захоплююче хобі для гравців різного віку і професій та просто незабутній спосіб провести вечір. Учасники моделюють протистояння між злочинцями та законослухняними жителями міста. Вона одночасно і шоу, і боротьба за виживання. Найголовніше, гра дає цінне інтелектуальне задоволення, змушує задуматися. Про людей, про відносини між ними. Про себе. Вона розкриває всі ваші недоліки і переваги, іноді абсолютно несподівано для вас. Ви починаєте краще бачити і розуміти мотиви поведінки інших людей. Ця гра унікальна. Базується, передусім, на спілкуванні, на обговореннях між учасниками. Мета гри — вижити своєю командою.

мафія

Гра складається з двох основних компонентів: психологічного та математичного

Математичний: гравцям необхідно запам’ятовувати, хто за кого голосував і ким виявився той, за кого голосували. У важливі моменти легко визначити, що той, хто голосував частіше за чесних, скоріш за все — мафія.

Психологічний: гравці повинні володіти акторською майстерністю, щоб переконувати інших у своїй чесності й необхідності проголосувати за певного гравця, якого підозрюють у нечесності. У грі панує параноїдальна атмосфера, з кожним ходом нервозність загострюється. Жоден чесний мешканець достеменно не знає, хто у грі належить до команди супротивника. Кожний простий мешканець нікому не довіряє і вимушений вірити тільки в себе. Беззастережно комусь повірити означає бути обдуреним та померти. Щоб вижити, кожному члену команди мафії доводиться залишатися в тіні, не привертати до себе особливу увагу тих, що поруч, вміло викручуватися, маскуючись під чесного громадянина. Питання «Чи ти справді чесний?» є звичним. Найголовніший атрибут мафії — вміння правдиво збрехати. Найголовніша якість чесного мешканця — це вміння вчасно розпізнати брехню.

Існують два основних методи виявлення чесними жителями мафії: аналітичний та інтуїтивний

Аналітичний. Рішення гравця-аналітика базується на об’єктивних даних, тобто на беззаперечних фактах, таких як, наприклад, самовизнання (випадкові «проколи»), відверті звинувачення когось при обговоренні, результатах голосувань.

Інтуїтивний. Рішення гравця-інтуїта є суб’єктивним, воно спирається на припущення і тлумачення обговорення шляхом інтерпретації словесних висловлювань (в тому числі обмовок), інтонації, міміки, жестів. Інтуїт, наприклад, не відрізнить мафію від шерифа. Інтуїт бачить лише наявність певного статусу — особливий стан внутрішньої переваги, яке з’являється у «статусних» гравців (мафії, дона, шерифа) і проявляється зневажливим відношенням до «простих» мирних мешканців.

Ролі в грі «в закриту» отримуються на початку гри у випадковому порядку за допомогою спеціальної карткової колоди. Частині гравців дістаються ролі законослухняних громадян на чолі з шерифом, наділеним особливими повноваженнями, інші стають мафією на чолі з доном мафії. Мета кожної групи — виявити всіх супротивників і вивести їх з гри. Гра ділиться на два етапи: «день», де головну роль грають мирні мешканці, та «ніч», де понує мафія.

Приходить ніч, і місто засинає … Мирні жителі поспішають скоріше опинитися вдома, замикають двері і сподіваються, що їх не наздоженуть ті, хто завжди ховається у темряві. Чи вдасться вам зупинити безжалісних лиходіїв і врятувати місто? Або ви — один з них?

Правила гри
Розклад ігор